47 edycja Cosmoprof Worldwide w Bolonii

W dniach od 4 do 7 kwietnia 2014 odbyła się  47 edycja targów Cosmoprof Worldwide w Bolonii. Uczestniczyło w niej 2450 wystawców, z czego 60% to wystawcy zagraniczni. Na targowej przestrzeni powstało 25 Pawilonów Narodowych, w polskim, nr 29, wystawiło się 45 przedsiębiorców.  Dane statystyczne targów Cosmoprof Worldwide w Bolonii wraz z podsumowaniami edycji w Las Vegas i Hong Kongu potwierdzają  status  wydarzenia jako najważniejszych targów przemysłu kosmetycznego. W Bolonii padł też nowy rekord-  207,238 odwiedzających.

Światowe przywództwo marki Cosmoprof Worldwide Bolonia jest podkreślone ciągłym poszukiwaniem nowych rynków, tworzących nowe możliwości biznesowe oraz rozwojem nowych kontaktów. W zeszłym roku rozpoczęto projekt „Cosmoprof on the Road”. Ma on na celu odkrywanie rynków wschodzących i promocję zaangażowania wykwalifikowanych nabywców oraz nowych wystawców na targach Cosmoprof. Pierwsze etapy tour’u objęły Amerykę Łacińską, która była celem w związku z dynamicznym rozwojem przemysłu kosmetycznego w tym konkretnym rejonie, co zaowocowało uczestnictwem po raz pierwszy wystawców: z Peru, Bułgarii i Dalekiego Wschodu.

„Piękno ocali świat, napisał wielki rosyjski autor ponad 100 lat temu– miejmy nadzieję iż jest to prawda, w każdym razie dla nas jest to prawdą gdyż patrzymy na urodę z uprzywilejowanego punktu poprzez pryzmat targów Cosmoprof Worldwide w Bolonii. Jest to miejsce gdzie międzynarodowa społeczność z branży urody spotyka się co roku , tak samo jak światowi producenci kosmetyków którzy również spotykają się na tym naszym ważnym wydarzeniu, które doprowadza do spotkania zachodu ze wschodem. Wystawcy, kupujący, start-upy, i specjalistyczna prasa stworzyli centrum, które w ciągu zaledwie kilu lat podwoiło się. Silną stroną wydarzenia jest fakt iż gromadzi ono całe spektrum związane z urodą podczas jednych targów, na których nie można nie być, a które dostarczają wszystkich najnowszych informacji oraz najwyższej jakości nowości” – powiedział Duccio Campagnoli, Prezes BolognaFiere and Sogecos, firmy która organizuje targi Cosmoprof.