Eveline dla leniwej niedzieli

LENIWA NIEDZIELA – seria powieści obyczajowych

Leniwa niedziela – to taki dzień, kiedy wreszcie masz czas na lekturę. Ale leniwą niedzielę możesz mieć każdego dnia! Pod taką nazwą Świat Książki rozpoczął wydawanie nowej serii powieści, które – zaręczamy – pochłoną Cię bez reszty i na długo zapadną Ci w pamięć.

Współczesne powieści obyczajowe z logo serii „Leniwa Niedziela” przeznaczone są dla kobiet, które od literatury oczekują czegoś więcej niż tylko chwilowej rozrywki. Opisują niebanalne historie, niełatwe wybory, rodzinne sekrety, a nierzadko wielkie dramaty. Pięknie napisane, chwytające za gardło, przepełnione emocjami opowieści zawsze zwracają uwagę problem, z którym pewnego dnia może w życiu spotkać się każdy.

Klub Filmowy Meryl Streep

   "Łapiąca za serce, podnosząca na duchu historia; idealna lektura w sezonie plażowym".

 - wg "Kirkus Reviews"

 "Do skonsumowania wraz z miską popcornu i z mnóstwem chusteczek".

 - wg "Publishers Weekly"

 "Wzruszająca historia o odkrywaniu samego siebie i sile rodziny"

 - wg "Booklist"

 "Mamma Mia! Jakikolwiek romans, zawierający lekcje życia od Meryl wygrywa w cuglach".

 - wg "USA TODAY"

 "Pełna emocji, łapiąca za serce".

 - wg "Woman's Day"

 "Opowieść, będąca debiutem literackim March, to romantyczna, płynąca prosto z serca  historia. Książka ta tego lata będzie bez wątpienia pierwszą lekturą, wyjmowaną z toreb    plażowych na całym wybrzeżu, od Kalifornii aż po plaże stanu Maine".

 - wg "Bookreporter"

 "Debiut March to prawdziwa gratka dla miłośniczek kina i wielbicielek dobrej, pełnej  przemyśleń literatury dla kobiet. Główne postacie mają wprawdzie swoje wady, ale z  łatwością wchodzi się z nimi w relację i nie ma innego wyjścia, jak zacząć kibicować ich  sukcesom w życiu i miłości".

 - wg "RT Book Reviews"

 "Świetnie napisana, nietuzinkowa powieść. March misternie wydziergała prowokującą do  myślenia fabułę z powiązanymi ze sobą postaciami i osadziła akcję w uroczej, stosownej dla  całości scenerii. To zabawna, doskonale się czytająca lektura - aż się prosi o omówienie  w klubie dyskusyjnym; powinna zajmować pierwsze miejsca na listach klubów książki".

- Beth Hoffman, autorka bestsellerów "New York Timesa", w tym książek Saving CeeCee Honeycutt oraz Looking for Me

W duchu tradycji stworzonej przez takie bestsellery, jak Piątkowy Klub Robótek Ręcznych  i Klub Miłośników Jane Austen, trzy kobiety, dzięki inspiracji filmami z udziałem Meryl Streep, znajdują nieoczekiwane odpowiedzi na swoje pytania, odzyskują siebie nawzajem i osiągają szczęście.

Trzy siostry - dwie rodzone i jedna cioteczna - dorastające w cieniu tragedii, jaka przed kilkunastu laty dotknęła ich bliskich, zostają wezwane przez matkę ostatniej z nich, pełniącą od czasu tej tragedii rolę głowy rodziny, do prowadzonego przez nią pensjonatu w kurorcie na wybrzeżu stanu Maine, by otrzymać tam od niej szokującą dla nich wiadomość. I nieoczekiwanie Isabel, June i Kat, które prawie się nie odzywają, zamieszkują w jednym pokoju na poddaszu pensjonatu. Ale gdy Lolly, ciotka dwóch pierwszych i matka trzeciej, a zarazem właścicielka pensjonatu zaprasza je, by wraz z nią i jej gośćmi uczestniczyły w cotygodniowym wieczorze filmowym w salonie - w pensjonacie trwa właśnie miesiąc filmów z udziałem Meryl Streep - zaczynają powierzać sobie swoje sekrety, prowadzić długie wieczorne i nocne rozmowy… i podawać w wątpliwość swoją dotychczasową wiedzę o życiu i miłości, a także o sobie nawzajem.

Każda z głównych bohaterek książki spogląda na swoje skomplikowane życie  przez pryzmat tego, co prezentują oglądane przez nie filmy i doświadcza magii  kina… Mąż Isabel ma romans, a umowa, jaką dawno temu z nim zawarła, może  uniemożliwić jej zdobycie tego, czego pragnie najbardziej… Z kolei June przyrzekła  swojemu siedmioletniemu synowi, że postara się odnaleźć jego ojca, którego nigdy  nie poznał… Kat ma natomiast ambiwalentny stosunek do propozycji  małżeństwa, jaką złożył jej najlepszy przyjaciel od czasów dzieciństwa… Lolly  zawsze we wszystkim była tu dla nich oparciem, a teraz Isabel, June i Kat - a także  Meryl Streep jako aktorka wcielająca się w różne role filmowe - muszą stać  się oparciem dla niej. Odnajdują siebie, siebie nawzajem i pomyślnie rozwiązują  swoje problemy.