Golden Horse Dressage Cup 2014

W dniach 26-27 kwietnia 2014 w Korytach odbyły się regionalne zawody w ujeżdżaniu koni. Partnerem była firma Eveline Cosmetics.

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowe, KJ GoldenHorse  przyciągnęło wielu fanów zawodów konnych. Konkursy odbywały się w klasach:   L, P, N, C, CC. Zawody są zaliczane do klasyfikacji Ligi Mazowsza, której  tegoroczna edycja obejmuje 16 zawodów eliminacyjnych. Rozegrane zostaną w 11 klubach jeździeckich na Mazowszu.

Najlepsi zawodnicy otrzymali kosmetyczne upominki od partnera wydarzenia firmy Eveline Cosmetics.

Konkursy ujeżdżenia odbywają się w skali międzynarodowej i krajowej. Konkursy krajowe podzielone są na klasy (według stopnia trudności): L, P, N, C, CC i CS. Każda klasa dzieli się na programy opisujące obowiązkowe ruchy, jakie zawodnik i koń powinni wykonać na czworoboku. Zawody organizowane przez FEI w ramach mistrzostw świata, kontynentu, a także igrzysk olimpijskich rozgrywane są w formule konkursów Grand Prix, Grand Prix Special i Grand Prix Kur (dowolny). We wszystkich klasach, jeździec i koń prezentują figury i chody (zebrane, robocze, pośrednie, wyciągnięte): stęp, kłus i galop, płynne przejścia pomiędzy chodami oraz zmiany tempa. W zależności od poziomu trudności konkursu, obecne są też inne elementy programu, np. ciąg, lotna zmiana nogi (co cztery/trzy/dwie/jedno foule), pasa, piaff, piruet. Konkursy w niższych klasach oceniane są przez jednego sędziego; w klasach wyższych oceny wystawia trzech lub pięciu sędziów. Sędzia ocenia zawodnika na 10-punktowej skali. Ocena końcowa zawodnika jest sumowana i podawana w procentach; zwycięża ten, którego wynik jest najwyższy. Kobiety współzawodniczą z mężczyznami.