MezoLifting™ - skuteczne odmłodzenie

Współczesne czasy przyniosły kobietom coraz więcej skutecznych możliwości poprawiania urody i hamowania efektów upływu czasu. Zostały dokładnie poznane i opisane czynniki, które wpływają na przyspieszenie starzenia skóry jak również znacząco poszerzono wiedzę na temat metod i składników, które mogą skutecznie pomóc w opóźnianiu powstawania zmarszczek. Kremy kosmetyczne zawierają coraz lepsze substancje, które głębiej przenikają do skóry i działają bardziej precyzyjnie. Pojawiają się produkty, które obiecują efekt zbliżony do zabiegów polegających na bezpośrednim wprowadzaniu substancji do skóry.

Tak zwana mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu do środkowej warstwy skóry (poprzez wkłucie lub przy pomocy impulsu elektrycznego) substancji stymulujących jej rewitalizację. Igła bez problemu pokonuje barierę naskórka i dostarcza skórze brakujących jej składników. Wiele pań wolałoby jednak zastąpić dość bolesny i zwykle kosztowny zabieg odpowiednim kremem. Czy zatem można liczyć na to, że krem będzie równie skuteczny co użycie igły? Wprowadzenie substancji aktywnych przy pomocy igły jest oczywiście innym zabiegiem i żaden krem nie jest w stanie osiągnąć tej samej głębokości przenikania, ale należy podkreślić, że z drugiej strony sama, nawet często wykonywana  mezoterapia nie zwalnia z używania kremu.

Nowa linia kosmetyków firmy Eveline Cosmetics – Mezo Lifting™ to nowoczesne produkty, które gwarantują wyjątkowo skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe, bo dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii stworzono kremy, których składniki mogą wyjątkowo skutecznie przenikać do naskórka i powodować zarówno efekt natychmiastowej poprawy i działania liftingującego jak również wpływać długofalowo i stymulować naturalne procesy odnowy komórkowej.

Linia jest podzielona na cztery grupy wiekowe obejmujące kobiety po 40-tym, 50-tym i 60-tym roku życia. Dodatkowo dla każdego przedziału wiekowego stworzono krem rekomendowany do stosowania na dzień i odrębny krem na noc. Szczególnie warto zwrócić uwagę, że najważniejszym składnikiem każdego kremu na noc jest pro-retinol A – substrat, którego działanie odmładzające skórę jest udokumentowane i potwierdzone wieloma latami doświadczenia. Długotrwała aplikacja kremu z pro – retinolem A wpływa na spłycenie istniejących zmarszczek i hamowanie powstawania nowych.  Dla kobiet po czterdziestym roku życia połączono go z nawilżającym kwasem hialuronowym, liftingującym kolagenem i komórkami macierzystymi pochodzenia roślinnego. W grupie dla pięćdziesięciolatek do kremu dodano składniki wpływające na poprawę owalu twarzy i odmładzający olejek arganowy. Dla pań po sześćdziesiątym roku życia skład uzupełniono o peptydy przywracające gęstość skóry oraz składniki uzupełniające niedobory minerałów i aminokwasów. Należące do tej serii kremy na dzień są bogate przede wszystkim w nawilżający i wygładzający powierzchnię skóry kwas hialuronowy, komórki macierzyste pochodzenia roślinnego jak również odmładzające peptydy. Dla kobiet po sześćdziesiątym roku życia dodano rozjaśniający skórę wyciąg z lukrecji i tak ważne dla wzmocnienia warstwy hydrolipidowej proteiny soi. Każdy krem do zastosowania na dzień zawiera filtr blokujący dostęp uszkadzających skórę promieni ultrafioletowych. Seria MezoLifting™ to nowoczesne kremy w pełni podążające za światowymi trendami kosmetycznymi mającymi na celu jak najskuteczniejszą walkę ze wszystkimi najistotniejszymi oznakami starzenia się skóry. Wyróżnia je przede wszystkim efektywne wnikanie substancji aktywnych, które gwarantuje efekt odmłodzenia. Kremy na noc zapewniają wyjątkowo skuteczne i głębokie odżywienie skóry i poprzez głębokie przenikanie składników aktywnych pobudzenie naturalnych procesów regeneracji. Kremy na dzień wygładzają skórę, poprawiają jej koloryt, powodują redukcję zmarszczek i dodatkowo doskonale nadają się jako baza pod makijaż.

Są to kosmetyki przeznaczone dla nowoczesnych kobiet, które podążają za najnowszymi trendami kosmetycznymi i chcą zapewnić sobie jak najskuteczniejszą kuracje odmładzającą.

Bożena Bierzniewska

Specjalista dermetolog

Ekspert firmy Eveline Cosmetics