Nowa propozycja w Leniwej Niedzieli

Nowa propozycja Leniwej Niedzieli- "Niech w końcu coś się zdarzy" Trixi von Bϋlow.

To zabawna i inteligentna opowieść o kobiecie, która na półmetku życia musi na nowo odnaleźć jego sens. Dowcipna, ciepła, przewrotna opowieść o poszukiwaniu szczęścia.

LENIWA NIEDZIELA, to  seria powieści obyczajowych wydawnictwa Świat Książki. Współczesne powieści obyczajowe z logo serii „Leniwa Niedziela” przeznaczone są dla kobiet, które od literatury oczekują czegoś więcej niż tylko chwilowej rozrywki. Opisują niebanalne historie, niełatwe wybory, rodzinne sekrety, a nierzadko wielkie dramaty. Pięknie napisane, chwytające za serce, przepełnione emocjami opowieści zawsze zwracają uwagę na problem, z którym pewnego dnia może w życiu spotkać się każdy.

ŚWIAT KSIĄŻKI
Wydawnictwo Świat Książki obchodzi w tym roku 20-lecie działalności, na polskim rynku jest od 1994 roku. Najpierw było częścią Bertelsmann Media sp. z o.o., w roku 2011 właścicielem wydawnictwa stała się grupa wydawnicza Weltbild. W związku z planami zakończenia działalności tej grupy wydawniczej w Polsce w 2013 roku wyodrębnił się z niej Świat Książki sp. z o.o. Wyłącznym dystrybutorem oferty wydawniczej Świata Książki jest FK Olesiejuk www.olesiejuk.pl. 
W szerokiej ofercie wydawnictwa dominuje literatura piękna – polska i obca – oraz literatura faktu, w tym książki takich autorów, jak Boris Akunin, Virginia C. Andrews, Anne Applebaum, Julian Barnes, Sylwia Chutnik, Waris Dirie, Artur Domosławski, Oriana Fallaci, Carlos Fuentes, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Hanna Krall, David Nicholls, Zośka Papużanka, Jerzy Pilch, Nora Roberts, Eustachy Rylski, Jose Saramago, Paullina Simons, Timothy Snyder, Danielle Steel, Teresa Torańska, Ludmiła Ulicka, Janusz L. Wiśniewski i Michał Witkowski.
Wiele wydawanych przez Świat Książki tytułów było nominowanych do nagród literackich, w tym najbardziej prestiżowych jak NIKE, Gdynia, Angelus i Paszporty Polityki. W roku 2012 nagrodę NIKE otrzymał Marek Bieńczyk za „Książkę twarzy”, a Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego otrzymał Timothy Snyder za „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. W 2013 roku powieść „Ocalenie Atlantydy” Zyty Oryszyn wyróżniono Nagrodą Literacką Gdynia i Nagrodą Gryfia.
Na zaproszenie wydawnictwa Świat Książki gościli w Polsce wybitni autorzy z zagranicy, m.in. Carlos Fuentes, Sofi Oksanen, Ludmiła Ulicka, Lisa See, Paullina Simons, Dennis Lehane, Timothy Snyder i Marci Shore.