Nowe trendy w wyszczuplaniu

Mogłoby się wydawać, że w temacie dotyczącym kosmetyków wyszczuplających oraz wspomagających redukcję cellulitu powiedziano już wszystko. Konsument ma do wyboru różnorodne produkty, które dzięki swojemu składowi  mogą efektywnie wpływać na modelowanie sylwetki i poprawę stanu skóry.

Osobom, które sięgają po tego typu produkty warto zaznaczyć, że należy odróżnić pojęcie odchudzania od wyszczuplania.

Odchudzanie wiąże się ze stosowaniem diety, zwiększeniem ilości ruchu i w rezultacie utratą niechcianych kilogramów. Wyszczuplanie to poprawa wyglądu, wysmuklenie problematycznych części ciała takich jak: uda, brzuch, talia i pośladki. Działanie wyszczuplające kosmetyku ma również na celu poprawę jakości skóry, zwiększenie jej jędrności, odpowiednie nawilżenie i odzyskanie sprężystości.

Kosmetyki o działaniu wyszczuplającym i antcellulitowym są produktami, które poprawiają kondycję skóry, przyspieszają metabolizm, stymulują rozpad komórek tłuszczowych, poprawiają mikrokrążenie oraz ułatwiają eliminację toksyn. Jednocześnie mają one działanie odżywiające epidermę, wygładzające, nawilżające i regenerujące. Przenikanie aktywnych składowych kosmetyków wyszczuplających odbywa się dwiema drogami - transepidermalną polegającą na wnikaniu substratu między komórki naskórka oraz poprzez mieszki włosowe. Cząsteczki przenikają przez barierę naskórka i dyfundują uwodnione warstwy naskórka do hydrofilnej warstwy skóry właściwej i tak są wchłaniane przez naczynia włosowate.

Poszukiwanie nowych metod zwiększenia efektywności działania kosmetyków wyszczuplających do niedawna było oparte na tworzeniu coraz bardziej nowoczesnych kompleksów wspomagających wyszczuplanie  jak również na zwiększaniu możliwości penetracji aktywnych składników w głąb skóry. Obecnie zauważalny jest nowy trend polegający na produkowaniu kosmetyków, które mechanizmem działania lub formą nawiązują do metod stosowanych w dermatologii lub chirurgii estetycznej. Należy podkreślić, że nie jest to zastąpienie metod medycznych za pomocą aplikacji kremu a jedynie wykorzystanie metodyki związanej z określonym zabiegiem i nawiązanie do niej z wykorzystaniem produktu kosmetycznego.

Firma Eveline Cosmetics jak zwykle szybko podążając za najnowszymi metodami kosmetycznymi dołączyła do swojej bogatej oferty kosmetyków wyszczuplających trzy innowacyjne produkty, które nawiązują do medycznych metod: krioterapii wyszczuplającej, działającej antycellulitowo presoterapii oraz remodelującej liposukcji.

Ujędrniający Balsam + Peeling Pod Prysznic KRIOTERAPIA WYSZCZUPLAJĄCA

Kosmetyk nawiązujący do metody wyszczuplania przy pomocy chwilowego działania bardzo niskich temperatur dzięki, którym partie ciała objęte cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej ulegają wyszczuplaniu i poprawie jędrności skóry.

Istotą balsamu i peelingu jest skoncentrowana krioaktywna formuła (Crio-Drain 4D Complex™), dzięki której dochodzi do działania chłodzącego dającego jednocześnie możliwość wykonania intensywnego masażu antycellulitowego. Kompleks wykazuje bardzo silne działanie pobudzające spalanie tkanki tłuszczowej, wspomaga likwidację cellulitu, poprawia mikrokrążenie a dzięki zawartości krzemu wzmacnia tkankę łączną i gwarantuje poprawę jędrności skóry.

Nowoczesna forma balsamu i peelingu zapewnia jednoczesną obecność składników, które mają dodatkowe działanie pielęgnujące i wspomagające odmładzanie skóry. Ekstrakt z dzikiej róży zwiększa syntezę kolagenu i ceramidów, kwas hialuronowy zapewnia nawilżenie skóry i ma działanie uelastyczniające a olejek migdałowy nie tylko odbudowuje warstwę lipidową ale również stanowi źródło ważnych dla skóry witamin A i E.

Produkt powinien być aplikowany na zwilżoną skórę, po czym następnie okrężnymi ruchami należy wykonać masaż aż do uzyskania piany. Wtedy kosmetyk należy spłukać.

Intensywnie Wyszczuplające Serum Remodelujące LIPOSUKCJA KOSMETYCZNA

Kosmetyk inspirowany metodami metodą liposukcji czyli chirurgicznego odsysania tkanki tłuszczowej z obszarów, w których stwierdza się jej nadmiar. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu, po którym jest dość długi okres rekonwalescencji.

Nowoczesne serum jest oparte na innowacyjnym kompleksie Lipo-Drill 4D Technology™, który jest oparty na dotychczas znanym kompleksie wyszczuplającym Lipocell-Slim™, zmniejszających ilość wolnych rodników energisomach Q10 oraz przyspieszającej spalanie tkanki tłuszczowej i blokującej gromadzenie tłuszczu L-karnitynie.

Produkt jest szczególnie rekomendowany dla kobiet walczących z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem i zmniejszeniem jędrności skóry. Substancje aktywne zawarte w serum hamują aktywność komórek tłuszczowych, stymulują lipolizę i co bardzo istotne przeciwdziałają tworzeniu stanów zapalnych, które mogą inicjować  powstawanie cellulitu. Warto podkreślić, że w serum można również znaleźć najważniejsze składniki wpływające na odmłodzenie skóry, zwiększenie napięcia i poprawę jędrności takie jak: kolagen, elastyna, miłorząb japoński i algi laminaria.

W celu uzyskania najbardziej zadowalających efektów kosmetyk powinien być nakładany dwa razy dziennie okrężnymi ruchami aż do całkowitego  wchłonięcia.

Antycellulitowe Serum Liftingujące PRESOTERAPIA

Kosmetyk inspirowany zabiegami medycyny estetycznej polegającymi na uciskowym masażu mającym na celu rozbijanie tkanki tłuszczowej, pobudzenie usuwającego toksyny drenażu limfatycznego oraz redukcję obrzęków i cellulitu.

Skład serum wykorzystuje technologię 3-Phase Lipo-Compression opartą na działaniu jednego z najbardziej nowoczesnych kompleksów tworzonych na bazie ekstraktu z lotosu (Pro-Sveltylu®) i sile działania aż potrójnie skoncentrowanej kofeiny. Kofeina przyspiesza metabolizm, zwiększa drenaż limfy i skutecznie walczy z cellulitem. Działanie serum podobnie jak metody presoterapii jest oparte na pobudzeniu kilku faz mających na celu skuteczną walkę z cellulitem.

W pierwszym etapie dochodzi do pobudzenia lipolizy, druga faza polega na pobudzeniu działania drenującego dzięki któremu dochodzi do usunięcia nadmiaru wody i toksyn by w końcu w trzeciej fazie przejść do pobudzenia wiązania toksyn, usuwania ich i przeciwdziałania powstawaniu grudek związanych z cellulitem.

W składzie serum znajdują się również najbardziej skuteczne substraty dbające o stan i kondycję skóry takie jak: poprawiające jędrności i sprężystość kolagen i elastyna, odżywcze i odmładzające algi laminaria, centella asiatica i minerały wód termalnych.

Serum powinno być aplikowane na skórę dwa razy dziennie. Należy je wmasować okrężnymi ruchami w problematyczne części ciała aż do całkowitego wchłonięcia.

Nowoczesne kosmetyki wyszczuplające są warte wykorzystania chociażby dlatego, że są oparte na zupełnie nowych substratach, które działają precyzyjnie, wielopłaszczyznowo  i wykorzystują mechanizmy związanie z zabiegami medycyny estetycznej. Różnią się od wcześniejszych obecnością nowych, innowacyjnych składników których obecność jest gwarancją skuteczności i widocznego efektu.  Nowoczesny kosmetyk wyszczuplający to ważny sprzymierzeniec, który pomaga pozbyć się cellulitu, korzystnie wpływa na wyszczuplenie sylwetki jak również zapewnia nawilżenie, pielęgnację i poprawę jędrności skóry.  Są to produkty dla kobiet, które dążą do zadbanego wyglądu a od kosmetyku  oczekują aby był nowoczesny, wygodny, zapewniał jednoczesną pielęgnację skóry i przede wszystkim gwarantował skuteczny efekt.

Lek. med. Bożena Bierzniewska
Specjalista dermatolog
Ekspert Eveline Cosmetics

 

Nowości Slim Extreme 4D już dostępne w naszym e-sklepie.