Nowe tytuły w propozycjach Leniwej Niedzieli

Nadchodzące ciepłe wieczory, to wymarzony czas dla kobiet, które otulone zapachem ulubionego kosmetyku, z książką w dłoni, wprowadzającą w inny świat, oddają się leniwej przyjemności. Połączenie sił marki kosmetycznej, która tworzy swoje produkty dla kobiet oraz serii znakomitych książek, które dają czytelniczce duchowe przyjemności, to podwójny przekaz kobiecości.- mówi Agnieszka Kamila Nierychlewska, PR Manager Eveline Cosmetics.

LENIWA NIEDZIELA, to  seria powieści obyczajowych wydawnictwa Świat Książki. Współczesne powieści obyczajowe z logo serii „Leniwa Niedziela” przeznaczone są dla kobiet, które od literatury oczekują czegoś więcej niż tylko chwilowej rozrywki. Opisują niebanalne historie, niełatwe wybory, rodzinne sekrety, a nierzadko wielkie dramaty. Pięknie napisane, chwytające za serce, przepełnione emocjami opowieści zawsze zwracają uwagę na problem, z którym pewnego dnia może w życiu spotkać się każdy.

Kolejne tytuły, które czytelniczki znajdą w serii po Mia March „Klub Filmowy Meryl Streep” to m.in Aleksandra Domańska „Ulica Pogodna”, Eileen, Goudge „Zastępcza żon”, Ellen Berg „Słodka zemsta”, Małgorzata Szyszko-Kondej „Sześć córek”, Linda Green „I wtedy to się stało”, Mia March „Poszukiwany Colin Firth”.

 

Ulica Pogodna

Aleksandra Domańska

ISBN: 978-83-7943-351-3

Data wprowadzenia: 19-02-2014

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 304

 

Czasem trzeba się nieco pogubić, aby trafić pod właściwy adres.

Powieść o współczesnej Śpiącej Królewnie, która chce się wreszcie zbudzić do życia.

Marta tkwi w pułapce dobrych wyborów. Ledwo skończyła trzydzieści lat, a już ma wszystko, na czym jej zależało: wyższe wykształcenie, wyjątkowego partnera i stałą pracę z przyzwoitą pensją.

Życie w okowach przyzwyczajeń zaczyna ją jednak uwierać. Marta pragnie zmiany, ale jednocześnie się jej boi.

Szuka więc podpowiedzi ze strony losu i rzuca mu wyzwanie, robiąc to, co wcześniej nie przyszłoby jej do głowy.

Pewnego dnia przypadkiem trafia na ulicę Pogodną, której próżno szukać na planie miasta. Mieszkają tam skromni, niezwykle oryginalni ludzie. Czy czegoś się od nich nauczy?

Aleksandra Domańska - z wykształcenia polonistka i reżyserka, realizatorka widowisk teatralnych i telewizyjnych, scenarzystka, eseistka. Ulica Pogodna jest jej debiutem powieściowym.

 

Zastępcza żona

Eileen Goudge

ISBN: 978-83-7943-230-1

Data wprowadzenia: 19-03-2014

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 544

Tłumaczenie: Joanna Puchalska

Seria: Leniwa Niedziela

 

Zaskakująca powieść o miłości, rodzinie i przewrotności losu

W swej najnowszej powieści Eileen Goudge stawia czytelniczkom pytanie: Co byś zrobiła na wieść o tym, że zostało ci pół roku życia? Dla Camille, właścicielki biura matrymonialnego,  odpowiedź jest prosta: musi znaleźć swoją następczynię w roli matki i żony.

Camille Harte, prowadząca eleganckie biuro matrymonialne na Manhattanie, niejedno przeszła w życiu. Jako mała dziewczynka straciła matkę i trafiła pod opiekę wiecznie nieobecnego ojca. Jako czterdziestoparolatka ma na swoim koncie pozornie wygraną walkę z rakiem, podczas której jej mąż Edward nie najlepiej poradził sobie z samotnym ojcostwem. Kiedy następuje nawrót choroby, Camille postanawia wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę zawodową, by zapewnić dzieciom stabilność, a mężowi szczęście. Próbuje znaleźć kobietę, która godnie zastąpi ją po śmierci.

 

Niektóre życzenia lepiej wypowiadać ostrożnie. Konsekwencje poczynań Camille oraz przypadkowego zrządzenia losu okazują sią dla małżonków wielkim zaskoczeniem.

 

"Eileen Goudge pisze prosto z serca, tworząc postacie, które łatwo pokochać i z którymi ciężko się rozstać" - Nora Roberts

 

EILEEEN GOUDGE jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich powieściopisarek. Pierwsze książki pisała dla młodszych czytelniczek w ramach popularnej serii Sweet Valley High. W 1986r.  stworzyła pierwszą powieść dla dorosłych, zatytułowaną Ogród kłamstw, która trafiła na listę bestsellerów New York Timesa i sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy. Od tamtej pory wydała kilkanaście powieści. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

 

Sześć córek

Małgorzata Szyszko-Kondej

ISBN: 978-83-7943-643-9

Data wprowadzenia: 21-05-2014

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 368

 

Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna  z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce. Co je łączy? Tęsknota za miłością, zagadka testamentu ojca, niezgoda na świat, w jakim żyją. Wspomnienia. Godzina milicyjna w stanie wojennym, lalka Barbie za szybą Pewexu, „Barka” śpiewana przez pokolenie JP2, kłótnie pod krzyżem smoleńskim. Kim byłyby dziś, gdyby nie wydarzenia z przeszłości, gdyby nie brak ojca? A może dopiero teraz nadchodzi ich czas?

 

 

I wtedy to się stało

Linda Green

ISBN: 978-83-7943-068-0

Data wprowadzenia: 21-05-2014

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 432

 

Wzruszająca historia miłosna dla fanów P.S. Kocham Cię Cecelii Ahern i Jednego dnia Davida Nichollsa

Mel Taylor już jako trzynastolatka poznała miłość swojego życia. Dwadzieścia lat później nadal kocha Adama, ma wspaniałą córkę, świetną pracę i wymarzony dom.

Cieniem na tym pozornie idealnym życiu kładzie się ponury sekret z przeszłości i poczucie, że jej szczęście nie będzie trwało wiecznie. Chociaż Adam powtarza żonie, żeby żyła teraźniejszością i nie martwiła się o przyszłość, Mel nie może się pozbyć najgorszych przeczuć. Nie chce nawet świętować ich dziesiątej rocznicy ślubu, by nie kusić losu.

Okazuje się, że kobieca intuicja to potężna siła, a wkrótce Mel musi zdecydować, o czyje szczęście powinna najpierw zawalczyć.

"Świetnie napisana, przemyślana powieść o miłości wystawionej na ciężką próbę"

"Daily Mail"

 

Linda Green - popularna brytyjska pisarka i dziennikarka. Autorka pięciu powieści, które sprzedano w łącznym nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy. Dziennikarka "Independent on Sunday", "Guardiana" i "Big Issue". Mieszka w West Yorkshire wraz z mężem, fotografem sportowym, i synem.

 

Poszukiwany Colin Firth

Mia March

ISBN: 978-83-7943-381-0

Data wprowadzenia: 11-06-2014

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 416

 

Kolejna powieść autorki bestsellerowego „Klubu filmowego Meryl Streep” opowiada o mieszkańcach małej nadmorskiej miejscowości w Maine, których elektryzuje wiadomość o planach nakręcenia w ich okolicy filmu z  Colinem Firthem w roli głównej. Dziennikarka Gemma Hendricks, która straciła pracę i rozstała się z mężem, jest święcie przekonana, że przeprowadzenie wywiadu z aktorem uratuje jej karierę i małżeństwo. Jednak to chwytająca za serce historia dwóch miejscowych kobiet pochłonie ją bez reszty. Bea Crane przybywa do miasteczka po tym, jak dowiedziała się, że była adoptowanym dzieckiem. Z ukrycia obserwuje swoją biologiczną matkę, Veronicę Russo, z którą nie jest jeszcze gotowa się spotkać. Veronica, trafiając w końcu na plan filmowy jako statystka, zmuszona zostaje do przeanalizowania całego swojego życia…

 

ŚWIAT KSIĄŻKI

Wydawnictwo Świat Książki obchodzi w tym roku 20-lecie działalności, na polskim rynku jest od 1994 roku. Najpierw było częścią Bertelsmann Media sp. z o.o., w roku 2011 właścicielem wydawnictwa stała się grupa wydawnicza Weltbild. W związku z planami zakończenia działalności tej grupy wydawniczej w Polsce w 2013 roku wyodrębnił się z niej Świat Książki sp. z o.o. Wyłącznym dystrybutorem oferty wydawniczej Świata Książki jest FK Olesiejuk www.olesiejuk.pl

W szerokiej ofercie wydawnictwa dominuje literatura piękna – polska i obca – oraz literatura faktu, w tym książki takich autorów, jak Boris Akunin, Virginia C. Andrews, Anne Applebaum, Julian Barnes, Sylwia Chutnik, Waris Dirie, Artur Domosławski, Oriana Fallaci, Carlos Fuentes, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Hanna Krall, David Nicholls, Zośka Papużanka, Jerzy Pilch, Nora Roberts, Eustachy Rylski, Jose Saramago, Paullina Simons, Timothy Snyder, Danielle Steel, Teresa Torańska, Ludmiła Ulicka, Janusz L. Wiśniewski i Michał Witkowski.

Wiele wydawanych przez Świat Książki tytułów było nominowanych do nagród literackich, w tym najbardziej prestiżowych jak NIKE, Gdynia, Angelus i Paszporty Polityki. W roku 2012 nagrodę NIKE otrzymał Marek Bieńczyk za „Książkę twarzy”, a Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego otrzymał Timothy Snyder za „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. W 2013 roku powieść „Ocalenie Atlantydy” Zyty Oryszyn wyróżniono Nagrodą Literacką Gdynia i Nagrodą Gryfia.

Na zaproszenie wydawnictwa Świat Książki gościli w Polsce wybitni autorzy z zagranicy, m.in. Carlos Fuentes, Sofi Oksanen, Ludmiła Ulicka, Lisa See, Paullina Simons, Dennis Lehane, Timothy Snyder i Marci Shore.