Puchar Eveline Cosmetics KJ Golden Horse Koryta

28 czerwca 2014 w Korytach odbyły się towarzyskie i regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Zawodnicy startowali w 8 konkursach, w tym o Puchar Eveline Cosmetics.

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowe, KJ Golden Horse przyciągnęło wielu fanów zawodów konnych. Konkursy odbywały się w klasach: LL, L, P, N, C oraz „open”. Zawody są zaliczane do eliminacji Lig Mazowsza, w skokach przez przeszkody.  Najlepsi zawodnicy otrzymali kosmetyczne upominki  od firmy Eveline Cosmetics.

Pierwsze miejsce w klasie L zdobyła nasza koleżanka Waleria Pawlak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skoki przez przeszkody– olimpijskakonkurencja jeździectwa, jedna z siedmiu wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką(FEI). W konkurencji tej, końi jeździecpokonują przeszkody ustawione na torze zwanym parkuremz jak najmniejszą liczbą błędów. Konkursy w skokach przez przeszkody  odbywają się w skali międzynarodowej i krajowej. Konkursy krajowe podzielone są na klasy (według stopnia trudności): open, LL,  L, P, N, C, CC i CS. Celem zawodów jest sprawdzenie umiejętności, dokładności i wytrenowania konia skaczącego pod jeźdźcem. Konkurencja polega na tym, że na parkurze ustawia się kilka lub kilkanaście przeszkód, które koń wraz ze swym jeźdźcem musi pokonać w określonej kolejności i czasie, z jak najmniejszą liczbą zrzuteki przypadków nieposłuszeństwa konia. Za każdy błąd para koń i jeździec otrzymuje punkty karne. Zwycięża ten, kto zgromadził jak najmniejszą liczbę punktów karnych, a w przypadku wyrównanego wyniku, ten kto pokona tor w krótszym czasie. Istnieje wiele rodzajów konkursów: w niektórych zwycięzcy wyłaniani są w dogrywkach; są też konkursy pozwalające na zbieranie punktów bonifikacyjnych oraz takie, w których priorytetowy jest czas przejazdu. Kobietywspółzawodniczą z mężczyznami.